AMERYKAŃSKIE STONEHENGE – granitowy pomnik

Granitowy pomnik

 

„Nasi przywódcy wciągają nas w świat, w którym w końcu możemy wysadzić się w powietrze i być może zagrozić istnieniu planety… Najwyższy czas, abyśmy zaczęli zdawać sobie sprawę ze wszystkich pięknych rzeczy na tej ziemi, a tego właśnie domagają się Georgijskie kamienie doradcze“ (Yoko Ono, wdowa po Johnie Lennonie).

Granitowy pomnik stał się obiektem zainteresowania zwolenników teorii spiskowych. Jeden z nich, aktywista Mark Dice, wezwał do rozbicia pomnika na milion kawałków. Twierdził, że pomnik jest pochodzenia satanistycznego i że R.C. Christian należał do lucyferycznego tajnego stowarzyszenia dążącego do nowego porządku świata.

W filmie dokumentalnym z 2008 roku zatytułowanym Endgame: Elite’s Blueprint For Global Enslavement, gospodarz konferencji i radiowych talk show oraz twórca filmów opartych na faktach Alex Jones stwierdził między innymi, że granitowy pomnik został rzekomo wzniesiony przez przedstawicieli tajnego stowarzyszenia Zakonu różokrzyżowców.

Jeśli chodzi o „tajemniczą tożsamość R.C. Christiana”, to jest ona prosta – najprawdopodobniej jest to skrót od „różokrzyżowca”, członka „Bractwa róży i krzyża”, za którego założyciela uważa się Christiana Rosenkreuza (1378-1484). Szczególne znaczenie w tym kontekście ma dzieło „Confessio fraternitatis” (1615), w którym podkreśla się potrzebę odnowy człowieka i całego społeczeństwa. Przekonuje, że różokrzyżowcy posiadają filozofię, która to umożliwi.

Różokrzyżowcy to prawie wszyscy wybitni filozofowie, lekarze i myśliciele tamtych czasów, w tym wielu alchemików poszukujących korzeni życia i „kamienia filozoficznego”. Nie było wśród nich nikogo, kto popełniłby jakieś nieludzkie czyny.

Granitowy pomnik znajduje się na wzgórzu, którego szczyt jest najwyższym punktem w hrabstwie Elbert w stanie Georgia. Strona leży około 140 mil na wschód od Atlanty i około 14 mil na północ od Elberton. Kamienie stoją w pobliżu autostrady Georgia Highway 77, z której są widoczne. Prowadzi do nich droga oznaczona jako Guidestones Rd.

W 2008 r. granitowe płyty zostały pomazane czerwoną farbą poliuretanową. Między innymi pojawiły się słowa „Śmierć nowemu porządkowi świata”.

 

 

 

Źródło: wmmagazin.cz

PolandGermanEnglishCzech