Nowa Pantera DP 1100i dotarła na Słowację

Grupa Sandvik kontynuuje zmiany strukturalne,które są częścią jej strategii biznesowej w Europie Środkowej. We współpracy z firmą Rocktech w Czechach i na Słowacji podjęte kroki stopniowo przyniosły i nadal przynoszą pierwsze rezultaty .

 

Możliwości współpracy

W ciągu ostatniego roku grupa Sandvik zacząła rozwijać współpracę między swoimi firmami w Polsce, Czechach i Słowacji. Wzajemnie powiązany rynek i wspólne interesy zostały w dużej mierze zmapowane oraz oceniono możliwości współpracy w zakresie usług, marketingu itp. Sandvik PL, z przedstawicielstwem na Czechy i Słowację, (Rocktech) ma za zadanie przygotować się na zmiany, które niewątpliwie mogą nastąpić z powodów generacyjnych, politycznych czy w ostatním czasie pandemicznych.

W chwili obecnej rynek w naszym kraju i na Słowacji jest, nadal regulowany w taki sposób w jaki, za ostatnich 20 lat się stopniowo rozwijał , to znaczy według żelaznej logiki i bez większych wstrząsów. Sandvik buduje więc swoją nową strukturę na Europę Środkową nie tylko w świetle teraźniejszości, ale przede wszystkim w interesie strategii średnioterminowej. Dzisiejszy rynek wiertniczy i strzałowy jest, nadal w ruchu, a rzeczywistość w perspektywie trzech do pięciu lat niewątpliwie się zmieni.

 

Ważny czynnik ludzki

Technologia wiertnicza w ciągu ostatnich 15-20 lat zażyła niesamowity rozwój, zwłaszcza w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii, które poszerzyły możliwości i jednocześnie zmieniły zachowanie nie tylko operatorów, ale także samych dostawców. Doświadczenie z aplikacjami komputerowymi w zakresie zestawów do wierceń powierzchniowych w Europie Środkowej trwa 15 lat. Dziś, po tym czasie, widzimy jak wielkie pozytywy, ale także ograniczenia i negatywy, przyniosło wykorzystanie nowoczesnej technologii komputerowej. Nie można tu wchodzić w zbyt szczegółowe wyjaśnienia, ale prawdą jest, że czynnik ludzki nadal odgrywa ważną, a właściwie najważniejszą rolę, a nowoczesne technologie często pełnią rolę uzupełniającą.

 

Konkurencja jest zdrowa

Wszyscy zdają sobie sprawę, że dla sprawnie działającego rynku ważne jest konkurencyjne środowisko. Przechylanie wahadła na jedną lub drugą stronę oznacza niebezpieczeństwo i wynikające z tego zakłócenia rynku, które mają efekt łańcuchowy.

Sandvik planuje wzmocnić swoją rolę w Europie Środkowej i solidnie przygotować się na najbliższą przyszłość, opierając się na decyzjach, które zostały podjęte w nieodległej przeszłości lub będą miały swoje miejsce w najbliższym czasie. Celem jest utrzymanie szczupłej organizacji biznesowej z prostą administracją.

 

Stabilizacja usług

W ciągu ostatniego roku, podczas fundamentalnych zmian strukturalnych, grupa Sandvik, we współpracy z firmą Rocktech, odnotowała wiele znaczących sukcesów, które już możemy przypisać tym zmianom. Trwająca w tym roku stabilizacja, zwłaszcza w zakresie obsługi w Czechach, Słowacji i Polsce, wspólne wydarzenia marketingowe, współpraca transgraniczna pokazały drogę, jaką należy podążać, aby współpraca przynosiła efekty i mogła się dalej rozwijać.

 

 

Źródło: Lomy a těžba

PolandGermanEnglishCzech