Najnowsza Pantera DP1100i w DOLVAP

Wiatr, który dmucha w żagle firmie Sandvik, przyniósł już w tym roku na Słowacji pierwszy naprawdę duży sukces. Główny klient, firma DOLVAP s.r.o., po ponad piętnastu latach zdecydował się na zmianę dostawcy technologii wiertniczych i dzięki firmie Rocktech rozpoczął współpracę z grupą Sandvik. To ponownie potwierdziło, że także słowaccy klienci są otwarci na zmiany.

 

Firma DOLVAP s.r.o. zakupiła najnowszą sterowaną komputerowo wiertnicę Pantera DP1100i, wyposażoną w specjalne narzędzia o średnicy 60 mm. Dokładniejszym jej opisem i osiągniętym wynikom zajmiemy  się w kolejnym numerze czasopisma Lomy a Těžba.

 

Strategia jest ważna

Obecne warunki rynkowe nie są łatwe zarówno dla firmy Sandvik, jak i firmy Rocktech, z pewnością nie czeka na nas droga usłana różami. Najbliższe lata będą naznaczone ciężką pracą. Jeśli chcemy zmienić stabilne relacje opierające się na długoletnim doświadczeniu, nie obejdziemy się bez koniecznej determinacji. Obrana droga jest trudna, z wieloma pułapkami, ale cieszy fakt, że liczba dostarczanych maszyn, choć powoli, ale pewnie rośnie zarówno w Czechach i na Słowacji, ale także w Polsce.

Podsumowując, należy podkreślić, że pełen sympatii wysiłek połączenia wspólnych sił firm Sandvik/Rocktech w celu wyrównania rynku i dążenie do stania się dynamicznym czynnikiem wydarzeń powinien zostać doceniony i przyjęty przez wszystkich pracujących w tej dziedzinie. Wiemy, jak ważna jest konkurencja. Możemy jedynie zdradzić, że Sandvik we współpracy z Rocktech szykują jedną wielką niespodziankę, ale o tym napiszemy następnym razem.

 

 

Źródło: Lomy a těžba

PolandGermanEnglishCzech