ROSNĄCY RYNEK OBROTOWYCH ŁADOWAREK TELESKOPOWYCH BOBCAT

Teleskopické manipulátory Bobcat

Rynek obrotowych ładowarek teleskopowych rośnie na całym świecie. Na przykład w Europie rynek wzrósł o 23% w ciągu ostatnich pięciu lat, a w 2019 roku po raz pierwszy przekroczył 3000 sprzedanych sztuk. Łącznie 85% światowej sprzedaży w tej kategorii ma miejsce w regionie EMEA.

 

Obrotowe manipulatory teleskopowe wyposażone są w obrotową wieżę i cztery stabilizatory, dzięki czemu mogą bezpiecznie pracować na swoim miejscu i osiągać pełną wydajność operacyjną. Obrót wieży o 360° pozwala maszynom obsługiwać ładunki w całym zakresie roboczym bez konieczności ich przemieszczania. To rozwiązanie idealnie nadaje się do zastosowania w obszarach miejskich, gdzie jest ograniczona przestrzeń, a mało miejsca do manewru.

Dzięki możliwości zarządzania i kontroli całego stanowiska pracy z jednego miejsca oraz możliwości użytkowania od pierwszego do ostatniego dnia budowy, maszyny te stają się coraz bardziej atrakcyjne na budowach. Obrotowe ładowarki teleskopowe są często określane jako maszyny 3 w 1, ponieważ łączą cechy ładowarki teleskopowej z funkcjami platformy podnoszącej i dźwigu. Maszyny znajdą zastosowanie głównie w budownictwie (80%), ale także w utrzymaniu ruchu w przemyśle. Ich popularność stale rośnie już od lat 90, kiedy to powstała ta kategoria.

 

Idealne środowisko pracy

Podobnie jak w przypadku wszystkich maszyn Bobcat, komfort operatora jest podstawowym wymogiem w przypadku nowych obrotowych ładowarek teleskopowych. Innowacyjna, opatentowana konstrukcja kabiny to klucz do bezpiecznej pracy w miejscu pracy. Jego zalety to:

w pełni ciśnieniowe środowisko pracy,

100% filtracja powietrza,

ogrzewanie i klimatyzacja (oprócz modelu TR40.180),

duże okna zapewniające optymalną widoczność,

certyfikacja ROPS / FOPS,

łatwo regulowana kolumna kierownicy,

wygodne, w pełni regulowane siedzisko.

 

Kabiny wszystkich obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat są wyposażone w duży ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości do intuicyjnego sterowania maszyną. Ustawienia urządzenia można dostosować na pięciu różnych stronach wyświetlacza. Poruszanie się pomiędzy tymi stronami jest niezwykle łatwe i intuicyjne – można skorzystać z ekranu dotykowego lub pokrętła.

 

Wszechstronne akcesoria

W przypadku obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat akcesoria są niemal tak samo ważne jak sama maszyna, ponieważ pozwalają na jej uniwersalne zastosowanie. Typowe akcesoria to widły do palet (dostarczane w standardzie), ramiona dźwigów i wciągarki, wciągarki wolnostojące, platformy podnoszące i łyżki.

Większość nowych obrotowych ładowarek teleskopowych firmy Bobcat jest wyposażona w pilota do sterowania maszyną z platformy podczas podnoszenia osób; zdalne sterowanie maszynami pozwala również na poprawę widoczności i dokładności w pracy.

 

Łatwe i bezpieczne w użyciu

Obrotowe ładowarki teleskopowe Bobcat automatycznie wykrywają podłączone akcesoria za pomocą technologii RFID, która wyświetla również odpowiednie tabele obciążeń na wyświetlaczu. Dzięki temu maszyna jest gotowa do bezpiecznej pracy w ciągu kilku sekund. Dynamiczny wykres obciążenia jest wyświetlany na ekranie dotykowym, umożliwiając operatorowi monitorowanie środka ciężkości ładunku.

Strona limitów pozwala również operatorowi wytyczyć obszar roboczy w trzech wymiarach i ograniczyć prędkość pracy, aby zapewnić maksymalną kontrolę i bezpieczeństwo.

 

 

Źródło: Lomy a těžba

PolandGermanEnglishCzech