Mozaikowe chodniki do ogrodów – inspiracje dla Ciebie

Czasami brakuje nam po prostu odrobiny inspiracji, aby nasze umiejętności przełożyły się na imponujący rezultat, który będziemy mogli podziwiać przez cały czas. Podobnie jest w przypadku mozaikowych ścieżek ogrodowych, których wykonanie wymaga dużej cierpliwości. Jak tylko nasze dzieło będzie gotowe możemy je w ramach relaksu wykorzystywać do masażu stóp.

 

Zdjęcie: thisoldhouse.com

 

Osadzanie otoczaków rzecznych w piaszczystym podłożu. Wszystko musi być wykonane zgodnie z wcześniej przygotowanym planem. Przy wykonaniu niezbędne jest wykorzystanie poziomicy.

Zdjęcie: flickr.com

 

Motyw ważki wykonany techniką mozaikową ze względu na trudność wykonania nie jest za bardzo popularny. To naprawdę oryginalne dzieło tworzy nie tylko niezwykłą ścieżkę ogrodową, ale także stanowi piękną dekoracją ogrodu.

Zdjęcie: gardenoholic.com

 

Kamyczki ułożone na przemian z klasyczną wielkopowierzchniową kostką ogrodową wyglądają bardzo naturalnie wśród klombów. Nawet kolorystycznie koncepcja ta pasuje do danego otoczenia. Nie można więc jej nic zarzucić.

Zdjęcie: thedangergarden.com

 

Niektóre mozaiki są bardziej złożone, inne pozwalają puścić wodze fantazji i zainspirować się jakimś ciekawym pomysłem.

Zdjęcie: 101recycledcrafts.com

 

Duże wrażenie robią również spirale, motywy kwiatowe i większe powierzchnie złożone z gładkich kamieni.

Zdjęcie: inspirelifetime.com

 

Żmudna praca przyniosła owoce. Chodnik, ukształtowany w spirale przypominające muszle zwierząt morskich, jest doskonałym przykładem precyzyjnej i rzetelnej pracy ręcznej oraz wielu godzin cierpliwości. I to nie licząc czasu potrzebnego na zebranie i wybranie odpowiedniej wielkości kamyków oraz ich wyrównanie.

Zdjęcie: pinterest.com

 

Jeśli łączymy ze sobą tego samego typu wzory geometryczne powinniśmy pamiętać o tym, że wypełnienie z kamyczków musí być w podobnym kolorze. Pokazany na zdjęciu mozaikowy chodnik jest bardzo praktyczny jako ścieżka prowadząca do ogrodu skalnego.

Zdjęcie: flickr.com

 

Kamienny dywanik ma idealną kolorystykę i wygląda, jakby został utkany specjalnie dla naszego ogrodu. Doskonały pomysł na stworzenie w ogrodzie wyjątkowego chodnika w naturalnym stylu, pasującego do otoczenia.

Zdjęcie: liquidambar.biz

 

Sucha rzeczka z kamyków płynąca między dużymi płaskimi kamieniami. Cieszy nasze oko, ciekawa konstrukcyjnie, a także rozwiązująca w zupełnie niekonwencjonalny sposób problem chodnika w ogrodzie. Podobnie jak na poprzednim zdjęciu, można spróbować chodzić boso po kamienistej, suchej rzece, aby ćwiczyć stopy w ramach relaksu lub masażu stóp.

 

 

 Tekst: Zuzana Bohdalová

Źródło: moje-bydleni.com

PolandGermanEnglishCzech