Pokonaj wszystkie przeszkody dzięki nowym koparkam kołowym Hyundai serii „A”

Południowokoreańska firma Hyundai Contruction Equipment jest uznanym specjalistą w dziedzinie produkcji maszyn budowlanych. Wyłącznym importerem tych maszyn w Republice Czeskiej jest firma CIME-bau, s. r. o. z siedzibą w Zlinie, posiadająca centra sprzedaży i serwisu na terenie całego kraju.

 

W tym roku firma HCE wprowadziła na rynek nową generację koparek kołowych, są to modele HW140A, HW160A, HW210A o masie całkowitej od 15 do 21 ton. Jest to techniczne udoskonalenie istniejącej, wysoce niezawodnej gamy modeli. Nowym, gorącym modelem jest koparka kołowa HW170A-CR z krótką rufą, która nie jest przeznaczona do pracy w warunkach miejskich i ograniczonej przestrzeni. W porównaniu do poprzednich modeli, koparki kołowe serii HW „A” wyznaczają się wyższą wydajnością, większą sprawnością i produktywnością przy niższym zużyciu paliwa. Maszyny te mają wiele zalet i ułatwiają pracę zarówno na drodze, jak i poza nią.

 

Nowe funkcje i ulepszenia

Wszystkie modele serii HW „A” są napędzane silnikami wysokoprężnymi światowego producenta Cummins o mocy od 173 – 183 KM, spełniającymi surowe europejskie normy emisji spalin STAGE V z obsługą technologii SCR, DOC, DPF. Maszyny są wyposażone w hydrauliczny system wykrywania obciążenia, zapewniający optymalną i płynną pracę przy użyciu różnych adapterów. Kolejną nowością w koparkach kołowych jest elektroniczny wentylator rewersyjny, który zapewnia automatyczne chłodzenie silnika, a tryb samooczyszczania eliminuje pył i zanieczyszczenia.

 

Łatwa obsługa i wygodna praca

Każda dobrze wykonana praca idzie w parze z łatwą obsługą maszyny. Klienci mogą teraz wyposażyć swoje maszyny w szeroki zakres udoskonalonych funkcji oferowanych przez nowe modele. Jedną z wielu wspaniałych funkcji jest automatyczny hamulec kopania lub nowe sterowanie za pomocą joysticka. Opcjonalny automatyczny hamulec postojowy utrzymuje hamulec roboczy w położeniu spoczynkowym, gdy pojazd jest zatrzymany (prędkość jest zerowa), bez konieczności naciskania pedału hamulca przez kierowcę. Sterowanie za pomocą joysticka zapewnia kierowcy maksymalną wygodę podczas jazdy w miejscu. Wszystko można obsługiwać za pomocą jednego koła, bez konieczności używania kierownicy. Funkcję tę można aktywować i dezaktywować na panelu sterowania.

 

Bezpieczeństwo na miejscu

Praca z maszynami Hyundai nie może być bezpieczniejsza. Nowe modele, podobnie jak poprzednie, są wyposażone w funkcję AAVM, która zapewnia operatorowi 360-stopniowy widok wokół maszyny na ośmiocalowym monitorze. W nowych modelach funkcję tę uzupełnia kamera wsteczna, dzięki której operator może obserwować w lusterku wstecznym wszystko, co dzieje się za maszyną. Hyundai oferuje komfort pracy dzięki kabinie, która jest nie tylko wygodna i przestronna, ale także wyposażona w najnowszą technologię redukcji hałasu i drgań. W celu zwiększenia bezpieczeństwa zastosowano dodatkowe elementy dźwiękowe i ostrzegawcze, które informują kierowcę o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa.

 

Pozostań w kontakcie

Nowe koparki kołowe zostały zaprojektowane z myślą o połączeniu wydajnych maszyn z najnowszą technologią cyfrową. W rezultacie powstała wyjątkowa maszyna nowej generacji, z którą praca jest przyjemnością i którą można zarządzać zdalnie. Dzięki Hi-MATE zawsze będziesz mieć dostęp do ważnych informacji serwisowych i diagnostycznych, niezależnie od tego, gdzie znajduje się maszyna. Wszystko to można monitorować za pomocą komputera lub nowej aplikacji Hyundai Mobile Fleet. To zaawansowane rozwiązanie wykorzystuje prostą grafikę i kluczowe dane dotyczące wydajności maszyny.

 

 

Źródło: Lomy a těžba

PolandGermanEnglishCzech