KORZYSTANIE RENOWAL KR-ECO

Mirosław Krasowski: Większość tego typu środków jest produkowana na bazie mieszaniny kwasu solnego i kwasu mrówkowego. To bardzo silna mieszanina, ale wykazująca się dużą lotnością i wyjątkowo nieprzyjemnym zapachem. Przy tym jest wyjątkowo niebezpieczna dla zdrowia i wymaga specjalnego traktowania w czasie stosowania. Cechą KR-Eco jest, że przy zachowaniu minimum ostrożności i zdrowego rozsądku, nikt sobie nim krzywdy nie zrobi, nie zatruje się.

RENOWAL KR-Eco posiada też właściwości odrdzewiające i antykorozyjne. Dlatego dobrze się sprawdza w usuwaniu przebarwień na kamieniach zawierających żelazo. Może być również stosowany do mycia narzędzi i maszyn budowlanych po kontakcie z zaprawami, nawet zaschniętymi.

Ze względu na wysokie pH nie nadaje się do polerowanych i szlifowanych wapieni, marmurów, imitacji kamienia na bazie cementu oraz materiałów szkliwionych.

Oprócz wymienionych zastosowań można go użyć na wiele innych, ciekawych sposobów. Świetnie rozpuszcza kamień osadzający się z wody. Po rozcieńczeniu jest bardzo skutecznym środkiem do łazienek, kabin prysznicowych, armatury… wszędzie tam gdzie występuje problem z osadzającym się kamieniem.

„Mirosław Krasowski: Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy filmik, na którym widać jak KR-Eco działa na kamień po wodzie. To jest perfekcja – nawet dotykać nie trzeba, kamień sam schodzi. Oto mała demonstracja działania naszego nowego produktu.

Nikt nie musi jednak wierzyć mi na słowo – zapraszam do zamawiania próbek. Chętnie dostarczymy Renowal KR-Eco każdemu, kto chciałby go przetestować. Jestem przekonany, że kamieniarze docenią ten produkt. Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny.

Dostarczany jest w formie skondensowanej. KR-Eco stosuje się po rozcieńczeniu wodą w stosunku od 1:3 do 1:9. Stężenie dobierane jest indywidualnie, na podstawie przeprowadzonych prób skuteczności.

 

Więcej o KR-Eco

  • Consil to całkowicie polska firma zajmująca się produkcją środków od czyszczenia, pielęgnacji i zabezpieczania kamienia. Swoją siedzibę i laboratoria ma w Krakowie. Firma istnieje od 2011 roku.
  • Jej produktami flagowymi są Dynasil FX – nowoczesny impregnat do kamienia, gresu i betonu oraz Dynasil Effect – odporny na działanie promieni UV impregnat z efektem mokrego kamienia.
  • W swojej działalności Consil nie powiela starych rozwiązań. Opracowuje nowe rozwiązania korzystając z najnowszych technologii, również nano. Jako cel stawia sobie tworzenie produktów wnoszących na rynek impregnatów nową jakość. Projektowaniu ich autorskich preparatów przyświeca idea maksymalnej ochrony, trwałości i bezpieczeństwa – zarówno dla użytkownika, jak i dla kamienia.

 

 

 

 

Źródło: Kurier kamieniarski

Autor: Kurier Kamieniarski   |   Data: poniedziałek, 18 maja 2020 

 

PolandGermanEnglishCzech