MIĘDZY BLATEM A MONTAŻEM 1

W pierwszym artykule o osprzęcie pomocniczym do produkcji i montażu blatów pisałem tak: „Sprzedawca powie, że blat najtrudniej jest sprzedać; kamieniarz, że wykonać; a montażysta, że zamontować.”
Potem jeden kamieniarz powiedział mi, że jego zdaniem najtrudniej to jest klientowi wybrać kolor…

Kolor wybrany, blat wyprodukowany i jedzie do klienta. Samochód zatrzymuje się pod adresem przeznaczenia… Do momentu ułożenia blatu na miejscu docelowym każdy ruch to ryzyko. Blat jest długi, ma otwory, które go osłabiają – niezbędne stają się wszelkiego rodzaju wzmocnienia. Ze względu na wymiary najpraktyczniejsze okazują się podłużne listwy.

Omnicubed produkuje ich kilka rodzajów. Wszystkie są wykonane z profili aluminiowych z precyzyjnie wykonanymi zaciskami lub przyssawkami.

Najprostsze listwy to Sink Hole Saver™ Edge wyposażone w mechaniczne zaciski o zakresie grubości od 17 do 51 mm z regulacją przy pomocy śrub. Są dostępne w długościach 120, 180 i 240 centymetrów.

Kolejne wersje to Sink Hole Saver™ Manual i Sink Hole Saver™ Auto – listwy wyposażone w przyssawki próżniowe. W pierwszej próżnię wytwarza się ręcznie, a w drugiej dba o to automatyczna pompka elektryczna. Wersja Auto szczególnie przydaje się przy transporcie materiałów o satynowanej powierzchni.

Listwy z przyssawkami pokazują swoją przewagę nad listwami z zaciskami, gdy w czasie montażu mamy ograniczony dostęp do krawędzi blatu – na przykład gdy blat z 3 stron jest ograniczony ścianami albo innym blatem.

Innym narzędziem, które jest niezbędne do bezpiecznego operowania blatem, są zaciski transportowe Aqua-Jaw™ Carry Vise™ – mechaniczne, zaciskowe, o zakresie grubości od 4 do 108 mm, z wygodnymi uchwytami. W opinii użytkowników ich zastosowanie jest najbezpieczniejszym sposobem przenoszenia blatu.

Kiedy się ogląda, dotyka lub używa produktów Omnicubed, różnica w stosunku do innych produktów na rynku jest ewidentna: są wykonane bardzo starannie, z wysokiej jakości materiałów o dużej wytrzymałości, stabilnych i trwałych. Przed wypuszczeniem produktu na rynek, do klientów, jest on testowany, w szczególności pod względem bezpieczeństwa użytkowania, pod nadzorem projektantów, tam, gdzie powstaje, czyli w północnej Kalifornii.

Artur Szkoła (Prodmar):
Kupiłem kolejne i zastanawiam się nad następnymi
Wykonuję i montuję wiele blatów. Niektóre są kłopotliwe – bardzo duże i osłabione wycięciami. Siłą rzeczy są bardzo delikatne i narażone na pęknięcie. Pracownicy często spotykają się z problemami transportowymi u klienta: nawet jeśli jest winda, to często lepiej wnieść blat po schodach, bo winda jest mała, lub znajduje się w miejscu, do którego trudno dojść z długim elementem. Nerwowa atmosfera powstaje momentalnie.

Osiem miesięcy temu zdecydowałem się na zakup 2 listew wzmacniających Omnicubed. To była próba – muszę przyznać, że bardzo udana. Montażyści są bardzo zadowoleni. Mniej stresu i możliwość swobodnego operowania blatem to znaczna poprawa warunków pracy. Dzięki temu cała operacja zajmuje mniej czasu. To zauważalnie przekłada się na wydajność i rentowność. Najlepszym dowodem przydatności tych narzę-dzi niech będzie zakup kolejnych dwóch listew.

System sprawdza się, więc już oglądałem inne produkty Omnicubed z tej grupy. Zainteresowały mnie listwy pneumatyczne, z miniaturowym kompresorem zasilanym z akumulatora. Być może zdecyduję się na zakup.

Źródło: Kurier kamieniarski

Autor: Tomasz Rogala | Data: czwartek, 20 grudnia 2018

PolandGermanEnglishCzech