Unikalna wywrotka gąsienicowa jako nowość w wypożyczalni maszyn Zeppelin CZ

Zeppelin

Wypożyczalnia maszyn Zeppelin CZ dodała do swojej floty maszyn unikalne wywrotki gąsienicowe Morooka MST 2200 VDR.

W wymagających warunkach prowadzenia robót ziemnych nikt nie może się obejść bez niezawodnego i trwałego sprzętu, który poradzi sobie w bardzo trudnym terenie. Wilgotne podłoże, zaspy śnieżne lub strome zbocza mogą często zakłócić harmonogramy pracy, jeśli na miejscu nie ma odpowiedniej maszyny.

Morooka MST 2200 VDR jest właśnie takim urządzeniem. Jest to wytrzymała, mocna wywrotka gąsienicowa. Pozwólcie, że ją przedstawimy. Maszyna o długości 5,9 m i niespełna trzech metrach szerokości ma w porównaniu z tradycyjnymi wywrotkami podwozie gąsienicowe. Szerokie gumowe gąsienice doskonale rozkładają ciężar i pozwalają maszynie poruszać się płynnie i pewnie po każdej powierzchni. Silnik Caterpillar o mocy 186 kW zapewnia niezbędną moc.

 

 

 

Obrotowe nadwozie ułatwiające pracę

Kabina i kadłub nie są montowane bezpośrednio na podwoziu. Morooka MST 2200 VDR wykorzystuje sworznie podobne do tych w koparkach gąsienicowych. Rozwiązanie to stanowi nieocenioną zaletę na niestabilnych, podmokłych powierzchniach. Konwencjonalne maszyny muszą się obracać podczas załadunku, co nie tylko wymaga przestrzeni i czasu, ale także terenu, który z każdym manewrem staje się mniej stabilny i utrudnia dalszą pracę. Wywrotka gąsienicowa Morooka może obracać nadbudowę (kabinę i nadwozie) w dowolnym kierunku bez konieczności przesuwania podwozia.

Komfortowa, przestronna i zamknięta kabina Morooka MST 220 VDR to idealne środowisko pracy, niezależnie od pogody. Jest wyposażona w ogrzewanie, klimatyzację, duże przeszklenia zapewniające dobrą widoczność oraz proste, intuicyjne sterowanie za pomocą pedałów i joysticka. Dostępne są również kamery z wyraźnym wyświetlaczem zapewniającym lepszą widoczność we wszystkich kierunkach.

 

Ładowność do 11 ton

Wszystko to sprawia, że wywrotka gąsienicowa Morooka jest doskonałym narzędziem do pracy w błocie lub innym miękkim podłożu, gdzie może pracować przy każdej pogodzie i o każdej porze roku. Dzięki swojej konstrukcji i 11-tonowej ładowności znacznie przyspiesza i usprawnia pracę, przy minimalnym wpływie na podłoże i środowisko.

Japońska spółka Morooka jest producentem sprzętu budowlanego i rolniczego od ponad 60 lat, posiadająca zakłady w Japonii i USA. Specjalizuje się w produkcji specjalnych maszyn gąsienicowych, takich jak wywrotka gąsienicowa MST 2200 VDR, nowość we flocie Zeppelin CZ.

 

 

 

 

 

Źródło: Lomy a těžba

PolandGermanEnglishCzech