Nowy Sandvik Ranger DX800i dla firmy SWIETELSKY stavební s.r.o.

Ranger

W czasach kryzysu kowidowego, który – miejmy nadzieję – odchodzi w przeszłość, firma Rocktech/Sandvik odniosła w pierwszej połowie roku kilka znaczących sukcesów.

Dostawy trzech nowych maszyn do Republiki Czeskiej, Ranger DX800i, Ranger DX600 i Pantera DP1100i, są świadectwem dużego popytu, a także dobrze dobranej strategii biznesowej, która przyniosła efekty. Rocktech i Sandvik w najbliższych latach zmieniają swoją strategię, aby zwiększyć udział na rynku w Europie Środkowej.

 

 

Ranger dla firmy SWIETELSKY

W tym krótkim artykule przedstawimy Państwu specyficzną dostawę maszyny dla firmy SWIETELSKY stavební s.r.o., Zakład Budownictwa Specjalnego, która wykorzystuje wiertło ziemne Ranger DX800i. Ta wszechstronna maszyna o fenomenalnych możliwościach kinetycznych jest przeznaczona bezpośrednio do wiercenia kotew, mikropali, ale oczywiście także do wiercenia tradycyjnych otworów strzałowych w przemyśle kamieniarskim i przy budowie dróg. Dzięki temu posunięciu firma SWIETELSKY stavební s.r.o. nie tylko wzmocniła swoje możliwości w zakresie wiercenia w sektorze budowlanym, ale także zaangażowała się w prace strzałowe, w których zamierza odegrać znaczącą rolę w najbliższej przyszłości.

 

Maszyny na wymagające budowy

Wspomniane wcześniej wiertło ziemne Ranger DX800i sprawiło, że liczba tych maszyn w naszej firmie wzrosła do trzech i możemy mówić o powstającej flocie. Cieszy fakt, że oprócz „specjalnego” Commando 130 jest to już druga dostawa firmy Rocktech s.r.o. dla tak ważnego klienta, jakim jest firma SWIETELSKY stavební s.r.o.

Doświadczenie zdobyte podczas pracy z Rangerem DX800i w bardzo specyficznym środowisku udowodniło, że zakup maszyny z obrotowym nadwoziem, która jest w pełni sterowana komputerowo, w standardowym wyposażeniu do pracy w warunkach „czeskich” jest idealnym rozwiązaniem. Urządzenie sprawdziło się na wymagających placach budowy, a wraz z niezbędną jakością usług w pełni udowodniło swoje możliwości.

 

Ranger na budowie w Brnie

Aktualnie urządzenie wiertnicze zostało wykorzystane przez firmę SWIETELSKY stavební s.r.o. Zakład Budowy Specjalnej pod kierownictwem pana dyrektora inż. Milan Chodacki, Ph.D.MBA na bardzo eksponowanej budowie dużej obwodnicy miasta na ulicy Žabovřeska w Brnie.

 

 

Wiertło Ranger DX800i wykonuje tutaj, w najbardziej wymagających warunkach, kotwienie, strzelanie, a także parasol mikropilota, który jest częścią portali tunelowych. W tym przypadku chodzi o bardzo nietypową średnicę odwiertów 127 mm.

 

Popyt rośnie

Fenomen Rangera DX800i z 290-stopniowym nadwoziem obrotowym zyskuje więc popularność zarówno wśród firm górniczych, jak i budowlanych. Nie jest tajemnicą, że trwają dalsze negocjacje w sprawie dostawy tego typu do Republiki Czeskiej.

 

 

 

 

Źródło: Lomy a těžba

PolandGermanEnglishCzech