Różnorodność produktów firmy Schwarzmüller

Wywrotki firmy Schwarzmüller są wykorzystywane w transporcie krajowym i międzynarodowym na długich dystansach, we wszystkich dziedzinach budownictwa, rolnictwa i gospodarki odpadami. Dlatego też istnieje wiele wariantów produktów: nadwozia podwozi samochodów ciężarowych, w tym systemy nadwozi wymiennych, przyczepy siodłowe, przyczepy z osią centralną i naczepy. Elastyczność Schwarzmüllera jest szczególnie widoczna w wymiennych nadwoziach: na przykład w jednej ciężarówce można zastosować dwa lub więcej wariantów nadwozia, które można szybko i łatwo wymieniać. Na jednym podwoziu można zamontować zarówno wywrotkę trójstronną, jak i betoniarkę. Wywrotka trójstronna charakteryzuje się dużą elastycznością w procesie przechylania – jest to nieoceniona zaleta w sytuacjach, gdy nie jest możliwe przechylanie do tyłu. Popularnym wyposażeniem wywrotek jest system Bordmatic. System ten umożliwia hydrauliczne otwieranie i zamykanie ścian bocznych, co znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo kierowcy. Przyczepy standardowe i przyczepy z centralnym mocowaniem osi są powszechne w każdej firmie. Czy to z niskimi ścianami bocznymi ułatwiającymi rozładunek, czy z wysokimi ścianami do przewozu ładunków wielkogabarytowych – Schwarzmüller może zaoferować wiele innych dodatkowych urządzeń. Na przykładzie standardowej wywrotki tandemowej Schwarzmüller prezentuje swoją inteligentną technologię. Oś holownicza została zaprojektowana w taki sposób, aby ciężarówka mogła wyładowywać materiał bez konieczności odłączania przyczepy.

 

 

 

Kolejnym szczegółem, który podkreśla elastyczność produktu firmy Schwarzmüller, jest fakt, że wywrotki są produkowane w szerokości umożliwiającej bezproblemowe przewożenie produktu na paletach. Również w przypadku naczep firmy Schwarzmüller nie ma prawie żadnych ograniczeń w produkcji i wyposażeniu. Od jednoosiowych pojazdów siodłowych po wytrzymałe lub lekkie standardowe wywrotki trójosiowe (tridem) z tylnym lub trójstronnym mechanizmem wywrotu. Prawie wszystko jest możliwe. Klient może również wybierać spośród różnych rozmiarów objętości ładunkowej.

Schwarzmüller może zaoferować w tej dziedzinie taką różnorodność, której nie da się przebić! Kolejną ważną innowacją w rozwoju firmy Schwarzmüller jest wspomniana już termo-mulda – pojazdy z izolowanym termicznie nadwoziem. Przekonują one nie tylko ze względu na niewielką masę, ale także ze względu na wysoką jakość wykonania, która jest bardzo pozytywnie postrzegana przez klientów. Potwierdza to fakt, że termoizolowane wywrotki i nadwozia firmy Schwarzmüller jako jedyne na rynku europejskim posiadają certyfikat i homologację niezależnego instytutu badawczego TÜV.

Firma Schwarzmüller może spełnić nawet najbardziej zróżnicowane wymagania klientów dzięki inteligentnemu projektowaniu pojazdów. Są one projektowane wyłącznie w systemie projektowania trójwymiarowego, co oznacza, że cyfrowe dane projektowe można automatycznie i bezpośrednio przenieść do procesu produkcji. Takie rozwiązanie gwarantuje absolutną precyzję produkcji pojazdów. Wszystkie te oto zalety sprawiają, że Schwarzmüller jest jedyną firmą na rynku europejskim, która oferuje swoje pojazdy z pełną 24-miesięczną gwarancją!

 

 

 

 

 

Źródło: Lomy a těžba

PolandGermanEnglishCzech