Elastyczny naturalny piaskowiec

detailní pohled na umyvadlo se skleněnými okraji a chromovaným kohoutkem a za ním je pískovcový blok tvořící světlo tmavou strukturu

Trendem współczesnej architektury ostatnich lat jest ponowne wykorzystanie naturalnych materiałów. Naturalne materiały przypominają nam o naszym pochodzeniu, naszych korzeniach, fascynują swoją strukturą i kolorem, a nawet w codziennym, zwykłym spojrzeniu na nie mogą nas za każdym razem inspirować.

Elastyczny piaskowiec jest bardzo cienki i odsłania skałę piaskowca praktycznie milimetr po milimetrze. Lustrzana powierzchnia jest to efekt końcowy specjalnego procesu technologicznego, którego doskonalenie wymagało wielu lat eksperymentów.

Niezrównana wytrzymałość materiału, która waha się od jednego do czterech milimetrów, pozwala na uzyskanie najważniejszej właściwości piaskowca – elastyczności. Dopasowuje się do każdego kształtu. Niezależnie od tego, czy chodzi o profile kominkowe, okiennice, kolumny i pilastry, czy nawet okrągłe przedmioty. Elastyczny naturalny piaskowiec można nakładać na dowolny materiał bazowy.

Chcielibyście Państwo upiększyć nieestetycznie wyglądające nośne słupy betonowe? Słup bez spoin można obłożyć elastycznym naturalnym piaskowcem dzięki czemu będzie sprawiać wrażenie majestatycznego monolitu. Ale także miłośnicy starożytnego Akropolu i kanelowanych kolumn docenią zalety elastycznego piaskowca. Prawidłowo przygotowane podłoże jest przekształcane w formę piaskowca bez wykonywania szczególnie wymagających operacji.
Nawet właściciele mieszkań w bloku nie muszą być pozbawieni tej możliwości. Tam, gdzie statyka budynku nie pozwala na wybór ciężkich materiałów, istnieją warianty nowoczesnych lekkich materiałów bazowych. Rezultat jest tak przekonujący, że wprawi w zachwyt wszystkich naszych gości!Macie Państwo wrażenie, że wasza łazienka potrzebuje zmiany, ale nie chcecie się angażować w bardziej pracochłonne prace budowlane? Podczas przebudowy przygotowuje się podłoże do aplikacji elastycznego naturalnego piaskowca poprzez proste wyrównanie powierzchni. Cała praca przebiega niemal bezgłośnie i prawie bez pyłu.

Zamierzają Państwo wyeksponować klatkę schodową między piętrami i przylegającą do niej ścianę korytarza i nie wiedzą Państwo, jak to zrobić? Dzięki swojej elastyczności, naturalny piaskowiec dopasowuje się do ścian wokół spiralnych schodów, różnych wnęk i nierównej powierzchni. Właśnie te zalety jak wytrzymałość materiału, elastyczność i znikoma waga piaskowca można wykorzystać przy remoncie klatki schodowej. Ze względu na łatwą wykonalność zastosowanie elastycznego naturalnego piaskowca jest korzystniejsze przed pracami wykończeniowymi na klatce schodowej, ale jest również możliwe w ramach zabiegów renowacyjnych.

Elastyczny naturalny piaskowiec przykleja się do odpowiednio przygotowanego podłoża. Przy układaniu elastycznego naturalnego piaskowica przeszkolone firmy pracują nawet z dużymi pasami kamienia, jeśli pokryciem zajmuje się wykwalifikowany rzemieśnik, w pojedynkę jest w stanie ułożyć piaskowiec pocięty w prostokąty.

Odpowiednimi podłożami na pokrycie są ściany z tynkiem lub betonem, płyty gipsowo-kartonowe, drewno, metal, elementy z liaporu, szkła, styropianu i styroduru, różne tworzywa sztuczne lub ekopanele. Powierzchnia piaskowca jest specjalnie przygotowana do środowiska, w którym będzie się znajdować aplikacja. Podczas gdy zwykła ściana we wnętrzu przed pokryciem nie potrzebuje specjalnego przygotowania, zastosowanie piaskowca w wilgotnych lub mokrych wnętrzach, a także na zewnątrz, wymaga specjalnej obróbki powierzchni.
Przyjemne i ciepłe odcienie kolorów naturalnego elastycznego piaskowca bardzo dobrze komponują się z materiałami takimi jak szkło, metal, różne rodzaje drewna liściastego.

Zastosowanie tego nowego materiału nie ma żadnych innych poważnych ograniczeń, jest to w większości kwestia kreatywności i wyobraźni. Oprócz wymienionych opcji oferujemy instalacje w ogrodach zimowych, fasadach, strefach wellness, saunach, barach, holach wejściowych, zarówno w obiektach prywatnych, jak i komercyjnych. Kominki, zarówno elektryczne, jak i na paliwo stałe, meble, profile, obrazy i inne dzieła sztuki czy podświetlana kolumna z elastycznego naturalnego piaskowca – każdy egzemplarz jest absolutnie wyjątkowy!

Źródło: www.ceskestavby.cz  

PolandGermanEnglishCzech