Kamień naturalny do Państwa mieszkania, domu i ogrodu

Dlaczego warto postawić na kamień naturalny? Po prostu dlatego, że jest doskonały, niepowtarzalny, piękny, nieśmiertelny, że każdy jego kawałek, bez względu na rodzaj kamienia, jest kompletnym oryginałem.

Pasuje do wnętrz, ogrodu, jako materiał okładzinowy na ściany zewnętrzne i wewnętrzne domu, w przestrzeni miejskiej i komunalnej, parkach, ale także w miejscach naszego ostatniego wypoczynku. Kamień jest po prostu nieśmiertelny.

Niepowtarzalny oryginał

Każdy rodzaj kamienia naturalnego jest zupełnie wyjątkowy i inny, nigdy nie znajdziemy dwóch zupełnie identycznych kawałków. Dodatkowo kamień naturalny wyróżnia się doskonałymi właściwościami, nie jest jednolitym produktem przemysłowym, wręcz przeciwnie, niesie w sobie naturalność dzięki procesowi powstawania, który trwał przez długie wieki.

Właściwie można powiedzieć, że żaden z materiałów budowlanych nie występuje w tak wielu możliwych odmianach, jak kamień naturalny. Każdy rodzaj kamienia, nawet  ten sam, ale innego pochodzenia, z innego miejsca, charakteryzuje się innym kolorem, strukturą, wzorem i zastosowaniem. Ponadto piękno naturalnego kamienia rośnie z upływem czasu. Można go porównać  tylko z drewnem,które ma ale znacznie krótszą żywotność (w porównaniu z kamieniem tylko ułamek czasu).

Kamień naturalny oferuje indywidualne rozwiązanie dostosowane do potrzeb wszystkich i jednocześnie jest dostępny dla każdego, w przypadku niektórych rodzajów kamienia i jego modyfikacji problem może stanowić tylko jego cena. Kamień naturalny to oryginalny sposób na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w mieszkaniu, domu i na całej ulicy.

Zastosowanie kamienia naturalnego we wnętrzach

Kamień naturalny stosujemy we wnętrzach w postaci płytek, kostki brukowej, różnego rodzaju elementów w łazienkach (np. blat pod umywalką, ale także kamienne umywalki), jako element lub nawet podstawowy budulec kominków wewnętrznych, gzymsów kominkowych, na blaty robocze w kuchni (często w połączeniu z okładziną kamienną za płytą), ale także w postaci balustrad, parapetów, schodów, mobilnych pojemników i misek, wazonów i wreszcie wyjątkowych dekoracji i dzieł sztuki.

Zastosowanie kamienia naturalnego na zewnątrz

Na zewnątrz użycie kamienia naturalnego jest jeszcze szersze. Może być stosowany do układania płytek cokołowych, elewacji, murowanych ogrodzeń, można z niego tworzyć płoty, ściany oporowe i inne elementy, służy do brukowania dróg  dla pieszych i pojazdów, nadaje się do basenów, stawków, fontann, gabionów, do budowy zewnętrznych kominków, miejsc ogniskowych, ale także wędzarni, budujemy z niego siedzenia ogrodowe, ławki, tarasy, a także schody zewnętrzne, występuje w ogrodach skalnych służąc do budowy klombów,  ścieżek ogrodowych, fontann, poideł i tym podobnych. Kamień jest też wykorzystywany jako element dekoracji. Może służyć  jako ozdoba, ale może też stanowić doskonały element funkcjonalny.

Źródło: www.ceskestavby.cz 

PolandGermanEnglishCzech